5. sınıf ingilizce 1.dönem 1.yazılı tematik

1
1189
5.sınıf ingilizce yazılı

5. sınıf ingilizce 1.dönem 1.yazılı

5. sınıf ingilizce 1.dönem 1.yazılı soru örnekleri. Hazırladığımız örnekleri aşağıdaki bağlantıları kullanarak hemen indirebilirsiniz. Orta düzey ve nispeten zor iki adet 5.sınıf sınavından biri karma ve klasiktir. İkinci sınav test olup tematik şablon kullanılarak hazırlanmıştır. Tematik sınavın uygulanmasından önce öğretmenin tüm uyarıları dikkatlice yapması gerekmektedir.

5.sınıf ingilizce 1.dönem 1.yazılı
5.sınıf ingilizce 1.dönem 1.yazılı
5.sınıf 1.yazılı
5.sınıf 1.yazılı

Hazırlamış olduğumuz tematik sınav bir deneme çalışmasıdır.  Beğenildiği taktirde ikinci yazılılar için diğer sınıflar bazında da hazırlamayı düşünüyoruz. İleri düzeyde kavrama ve analiz gerektiren tematik sınav klasik sınav çizgisinin oldukça ilerisindedir. Sonraki sürümlerde sizlerden alacağımız geri dönütlerle geliştirmeye devam edeceğimiz bu yazılı örneği birçok kazanım ve öğrenmenin aynı anda ölçülebilmesini sağlamaktadır. Birbirleriyle ilişkili bir ağ içerisinde formülüze edilmiş şablon, şans faktörünü en düşük seviyeye indirmektedir. Sınavın en büyük özelliklerinden biri de öğrencilerin sınav esnasında öğrendikleri bilgileri yine sınav içerisinde kullanabilmelerine olanak vermesidir. Böylelikle öğrenci hem sınav öncesi hem de sınav esnasında öğrendiklerini kullanabilmektedir. 6. sınıf yazılısı indirmek için tıklayın.

5. sınıf ingilizce 1.dönem 1.yazılı 2019-2020

Tematik sınav, belli bir konu ve karakter örgüsüne bağlı kalınarak hazırlanan sınav türüne denir. Sorular olay örgülerine bağlı kalınarak hazırlanır. Dolayısı ile bazı soruların yanıtını bulabilmek için önceki soruları doğru incelemek ve kullanmak şarttır. Gerçek hayatta geçmiş deneyimlerini en iyi şekilde analiz ederek, yeni sorunlar karşısında pozisyon değiştirebilen kişiler başarılı olmaktadır. Amacımız, bu yaklaşımı sınavlara uyarlamak olmakla beraber, henüz kat edilmesi gereken çok mesafe olduğunun da farkındayız. Bir demo niteliği taşıyan bu 5. sınıf ingilizce 1.dönem 1.yazılı sınavımızı inceleyerek yorumlarınızı bırakmanızı bekliyoruz. Eklenmesini istediğiniz farklı noktalar varsa lütfen bunları bizimle paylaşın. Sınav öncesi öğretmenlerimizin öğrencileri sınav hakkında uyarmaları gerektiğini tekrar hatırlatmak istiyoruz. Bazı soruların ilk bakışta birden fazla doğru yanıtı var gibi görünse de aslında durum böyle değildir. Soruların doğru yanıtları karakterlerin önceki hikayelerinde verilmektedir. Dolayısı ile iki doğru yanıt varmış gibi görünün sorular için önceki soruların incelenmesi gereklidir. Bu da demek oluyor ki bazı soruları anlamadan bazı soruları yapabilmek mümkün değildir.Buna göre öğretmenlerin sınav öncesinde gerekli uyarıları yapması gerekecek.  Hazırlayacağınız sınava farklı sorular eklemek isterseniz kazanım testleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Her ünite için hem online hem de indirilebilir ünite testleri içerisinden farklı sorular da ekleyebilirsiniz.

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
doruk ali kurt
doruk ali kurt
1 ay önce

çok iyi