6. sınıf ingilizce 1. dönem 1. yazılı soruları

0
5373
6.sınıf yazılı soruları ingilizce
6.sınıf yazılı soruları

6. sınıf ingilizce 1. dönem 1. yazılı sınavı

6. sınıf ingilizce 1. dönem 1.yazılı ingilizce soruları 2019-2020 eğitim yılı için hazırlanmıştır. 6. sınıf ilk yazılı soruları life ve yummy ünitesi içerisinden seçilmiştir. Hazırladığımız soruları aşağıdaki görsel bağlantıları kullanarak beklemeden indirebilirsiniz. Yazılılardan biri test biri ise klasik olarak hazırlanmıştır. Ünite kazanımları olan, saatler ve ingilizce tarihlerin yazılışı konuları da sınavlara eklenmiştir. 6. sınıflara ait tüm ingilizce yazılı sorularını bu sayfada paylaşmaya devam edeceğiz. Diğer yazılılar için lütfen dokuman ara sayfamızı ziyaret ediniz.

6.sınıf ingilizce soruları
6.sınıf ingilizce 1.dönem 1.yazılı
6. sınıf 1. dönem 1. yazılı ingilizce soruları
6. sınıf 1. dönem 1. yazılı ingilizce sınavı

6. sınıf ingilizce 1.dönem 1.yazılı soruları

6.sınıflar için hazırladığımız sorulardan bazıları aşağıdaki gibidir. Örnek olarak indirmeden önce soruları inceleyebilirsiniz.

Hi,  my  name  is  Selena. I’m  eleven  years  old… I  get  up  early  on  weekdays  and wash  my  face  and  hands.  After  I have  a  breakfast  with  my  sweet  family,  I  get  dressed  quickly  and  I  go  to  school  by  bus.

At  school,  I  study  hard  and  listen  to  my  teachers  carefully  every  day. My  friends  and  I  play  games  and  have  lunch  in  the  afternoon. In  the  evenings,  after  we  have  dinner,  I  do  my  homework  with  my  brother  Gabriel. My  father  also  watches  TV  or  reads  a  newspaper,  but  he  sometimes  helps  us  with  our  homework. My  mother  makes  tea  and  cake  for  us. We  play  computer  games  or  read  our  books. After  we  brush  our  teeth,  I  go  to  bed  at  about  10 o’clock.’’Good  Night!’’

  1. Selena  is  11.
  2. She  listens  to  music  at  school.
  3. She  goes  to  bed  at  ten.
  4. Her  father  watches  TV  at  nights.
  5. Her  mother  makes  tea and  cake.

6.sınıf sınav kapsamı nedir?

6.sınıf ingilizce yazılı için ilk iki üniteyi kullanmak yeterli olacaktır. Üçüncü ünite yarım kalacağı için 3-5 arasını 2. sınavda sorumlu tutmak daha iyi bir seçenek gibi durmaktadır. Sınavda sorulabilecek konulara ve soru dağılımına baktığımızda saatler ve tarihler konusunu ağırlıkta olarak görüyoruz. İngilizce sıra sayma sayıları da sınav kapsamına anılabilir. Yine geniş zaman kalıpları, favorite ve what about kalıpları de sınavda sorulması gereken kazanımlar arasındadır. Son olarak da bağlaçları ve have ile kullanılan özel kalıplardan bir kaç tane soru ekleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here