8.sınıf ingilizce 1. dönem 1. yazılı soruları

0
6676
8.sınıf ingilizce 1. dönem 1. yazılı soruları
8.sınıf ingilizce 1.dönem yazılıları

8.sınıf ingilizce 1. dönem 1. yazılı soruları

8.sınıf ingilizce 1. dönem 1. yazılı soruları 2019-2020 yılı için hazırlanmıştır. Sınavlarımızdan biri klasik ve karmadır. Diğer sınavımız tamamen test sorularından hazırlanmış olup içinde yanıt anahtarı tablosu da eklenmiştir.

8. sınıf 1. dönem 1. yazılı ingilizce

Aşağıdaki sınavımız orta güçlükte bir sınav olarak hazırlanmıştır. Sınav içeriğinde 2 bölüm eşleştirme ve boşluk doldurma sorularından oluşmaktadır. Bir bölümde basit çeviri sorularına yer verilmiştir. Diğer bir bölüm ise ufak bir paragrafa göre verilen soruların yanıtlanması istenmektedir. Sınavı indirmek için aşağıdaki resme tıklamanız yetecektir. Diğer sınavlarımız için dokuman ara sayfamızı inceleyebilirsiniz.

1.yazılı soruları klasik
1.yazılı ingilizce

8.sınıflar için hazırladığımız bu sınavımız, 20 soruluk çoktan seçmeli bir sınavdır. Hazırlanan sınav birinci ve ikinci üniteleri kapsamaktadır. 1. dönem için hazırlanan bu 1. yazılı örneğimizde ünitelerdeki tüm önemli kelimelere yer verilmiştir. Kolay uygulanabilmesi için sorularımız arkalı önlü tek bir A4 kağıda sığacak şekilde hazırlanmıştır. Yine sizleri düşünerek hızlı okumaya yardımcı olması için son sayfaya bir cevap anahtarı eklenmiştir.

8.sınıf 1.yazılı çoktan seçmeli test
8.sınıf yazılıları

Önemli sınav tavsiyeleri

Sevgili öğrenciler buraya konulan yazılıların sadece birer örnek olduğunu lütfen unutmayalım. 1.dönem için yapılacak olan bu ilk sınavlarınızda başarılı olmanın yolu düzenli çalışmaktan geçmektedir. Eğer ünite kelimelerini iyi öğrendiyseniz muhtemelen sınavda da başarılı olacaksınızdır. Tabiki öğretmeninizin derste anlattıklarını da iyi bir şekilde takip etmeniz gerekliydi. Şimdi hep beraber sınavda çıkabilecek konulara bir göz atalım.

Çıkabilecek sorular nelerdir?

İlk ünite olan friendship ünitesinde göze çarpan ilk konumuz sayfa 14 verilen “would you like to ” soru kalıplarıdır.  Muhtemelen sınavda bu konuyla ilgili 2 soru karşınıza çıkacaktır. Daha sonra sayfa 17’ye geldiğimizde ingilizce davetiye ve e-posta örnekleriyle karşılaşıyoruz. Yine hem test hem de klasik sınavlarda 1-3 arası soru ile karşılaşmanız kaçınılmazdır. 2.üniteye geçttiğimizde geniş zaman konusuyla karşılaşıyoruz. Burada sayfa 22’de gördüğümüz time expressions yeni zaman ifadelerini iyi öğrenmelisiniz. Sportif faliyetlerin isimlerini ve how often tarzı soru kalıplarını da tekrar etseniz iyi olur. Evet 8. sınıf ingilizce 1. dönem 1. yazılı için diyeceklerim şimdilik bu kadar. Öğretmenlerinizi umarım sınav öncesi dikkatli bir şekilde dinlemişsinizdir. Hepinize başarılar dilerim.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments