Aday Öğretmen Dosyasında Bulunması Gerekenler

60
5030
aday öğretmen dosyasında bulunması gerekenler
aday öğretmen dosyasında bulunması gerekenler

Aday Öğretmen Dosyasında Bulunması Gerekenler

Aday öğretmen dosyasında bulunması gerekenler nelerdir? Örnek aday öğretmen dosyası. Yeni Uzaktan Aday Öğretmen Eğitimi Programına göre düzenlenen adaylık dosyası ve evrakları.

Yeni Aday Öğretmen Dosyasında Bulunması Gerekenler

Aday öğretmenlerimizin adaylık süreci boyunca yapmış oldukları etkinlik ve uygulamaları toplu bir şekilde dosyalamaları gerekmektedir. Aday öğretmen yetiştirme sürecinde bundan önce eğitimlerinde kullanılan toplamda 12 adet form yapılan değişiklikle 3 adet forma dönüştürülmüştür.

Bu süreçte haftalık olarak online doldurulması gereken aday öğretmen çalışma formlarını dileyen öğretmenlerimiz için  haftalık olarak doldurarak dijital ortamda sizlere göndereceğiz. Dilerseniz, eğer bu yılda önceki yıllarda olduğu gibi bir dosya hazırlanması istenirse, dosyanızın tamamını sizler için hazırlayıp adresinize göndermemizi de talep edebilirsiniz. Bu taleplerinizde online formlarınızı zamanında doldurabilmeniz için sizler için doldurulmuş formlarınızı size dijital ortamda da göndermeye devam edeceğiz. Öncelikle sizlere aday öğretmen dosyası hakkında bilinmesi gereken önemli bilgileri paylaşmak istiyorum. Daha sonra da hemen altında haftalık olarak ingilizce öğretmenliği aday öğretmen dosyası formlarını inceleyip hemen indirebilirsiniz.

Aday öğretmenlerimizin dikkatine! AKS sınavı için gerekecek Seminer videolarının özet notlarına Uzaktan Eğitim Seminerleri Video özetleri bağlantımızdan ulaşabilirsiniz.

ADAYLIK SÜRECİ VE FORMLARLA İLE İLGİLİ EN SON 07.01.2021 TARİHLİ  GÜNCEL RESMİ YAZI

 1.  Programın güncellenmesinden önce aday öğretmen tarafından doldurulan formlar geçerli sayılacak ve aday öğretmen dosyasında bulunacaktır.
 2. 04 Ocak 2021 tarihi itibariyle güncellenen formlar kullanılacaktır. Modül üzerinden doldurularak çıktısı alınan ve imzalanan formlar aday öğretmen dosyasında muhafaza edilecektir.
 3. 2020 yılından eksik formu olan aday öğretmenler yeni formları kullanabilecektir. Bu formlar sisteme girilmeyecek olup el yazısı ile ya da bilgisayarda doldurulan ve imzalanan formlar aday öğretmen dosyasında muhafaza edilecektir.
 4. MEBBİS Aday Performans Değerlendirme Modülü’nde yetiştirme sürecinde bulunması gerekirken modülde aday öğretmen olarak görünmeyen öğretmenlere yeni formun tanımlanabilmesi için bu durumdaki öğretmen bilgileri ile modülde yetiştirme süreci form girişinde eski form olması gerekirken eksik/hatalı girişlerden dolayı yeni form tanımlanan aday öğretmenlere eski formun tanımlanması için, il millî eğitim müdürlüklerince gerekli incelemeler yapıldıktan sonra, yetiştirme programını eksiksiz tamamlayanların bilgileri ekte yer alan forma işlenerek, 15 Ocak 2021 tarihine kadar Genel Müdürlüğümüze gönderilecektir.

Aday Öğretmen Dosyası Hakkında

 • Aday Öğretmen Dosyasında bulunması gereken formlar Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından belirlenir.
 • Bu formlar 3 adet olup yayınlanan eğitim programındaki etkinlik saatlerine göre düzenlenirler.
 • Bu 3 adet formdan ilk 2’si yeni atanan aday öğretmenlerimiz tarafından doldurulacaktır. Üçüncü form (ek 3- form-3) özel eğitim kurumlarında adaylığı kaldırılan öğretmenlerimizle ilgilidir.
 • Doldurmamız gereken birinci form, Haftalık Çalışma Formudur Bu form Ek-3, form-1 adıyla geçmektedir. Bu forma o hafta işlediğimiz derslerin kazanımları yazılacaktır.
 • Doldurmamız gereken ikinci form ise Ders İçi Gözlem Genel Değerlendir Formudur. Bu form Ek-3, Form-2 adıyla verilmiştir.

Aday Öğretmenlik Dosyası 

 1. Aday öğretmen dosyası kapak yeni indir
 2. Aday öğretmen dosyası içindekiler indir
 3. TURK-BAYRAGI-VE-ATATURK-RESMI indir.
 4. İstiklal Marsı indir.
 5. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi indir
 6. Atatürk’ün Öğretmenlere Hitabı indir
 7. Öğretmen-andı-ve-öğretmen-marşı indir
 8. Aday Öğretmenlik Yönergesi indir.
 9. Aday öğretmen uygulama çalışma formu  04-08 Ocak 2021 doldurulmuş hazır örneği aşağıda sayfamızın sonunda paylaşılmıştır. Hemen indirebilirsiniz. Diğer haftalar da düzenli olarak paylaşılacaktır.
 10. Aday öğretmen ders içi gözlem değerlendirme formu indir. Diğer adıyla EK-3, form 2. Bu form danışman öğretmen tarafından doldurularak imzalanmaktadır. Bu formun 1 kez mi yoksa haftalık mı doldurulacağı hakkında henüz resmi 1 açıklama yapılmamıştır. Durum netleştiğinde yine sizler için hazırlayarak aylık olarak aşağıda sizlerle paylaşacağız.
 11. 657 sayılı devlet memurları kanunu indir  Güncellendi. 
 12. 1739 Milli Eğitim Temel Kanunu indir
 13. 2023 Eğitim Vizyon Belgesi indir

Aday Öğretmen Uygulama-Çalışma Formu doldurulmuş örnekleri

Aday öğretmen dosyasında bulunması gereken Uygulama-Çalışma formlarının örneklerini haftalık olarak sizlerle paylaşacağız. 04-08 Ocak haftası aşağıya eklenmiştir.

aday öğretmen dosyası için çalışma formları örnekleri

DİKKAT! MEBBİS üzerinde açılan formlarda her gün için tek bir kutucuk ayrılmış. Bu da çalışmalara ayrılan saatleri anlamsız kılmaktadır. Bunun MEB tarafından yapılan teknik bir hata mı yoksa başka bir sebebi mi var henüz bilemiyoruz. Ancak biz formlarımızı girerken yapmış olduğumuz açıklamaların yanına her ihtimale karşın parantez içinde (2 saat yapıldı) şeklinde notlar çıkarmamızda fayda var. Bu hatanın evrak bölümü ile mebbis teki siteyi kodlayan mühendislik bölümü arasındaki 1 yanlış anlamadan -eksik anlamadan kaynaklanabileceğini düşünüyoruz.

DİKKAT! 4 Ocak öncesi için de güncellenen formlar kullanılacaktır. İlgili resmi yazının 9.maddesinde gerekli açıklamalar yapılmıştır. Resmi yazı için bağlantıya tıklayın. 4 Ocak öncesi için RESMİ YAZI

15. Hafta 04-08 Ocak 2021 Uygulama Çalışma formları

16. Hafta 11-15 Ocak 2021 Uygulama Çalışma Formları:

16. Hafta 18-22 Ocak 2021 formu indir (20 Ocak Çarşamba günü yüklenecektir.)

5 3 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
60 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aysan aktas
Aysan aktas
12 gün önce

Kişiye özel hazırlayıp yolluyor musunuz?

Elif
Elif
7 gün önce

Kişiye özel formlar için nereden başvuru yapıyoruz?

Esra
Esra
6 gün önce

Hocam şu ana kadar hiç aday dosyası hazırlamaya başlamadım, bundan önceki haftaları yeni sistemin formlarıyla mı doldurmalıyım yoksa eski mi? Teşekkürler

Esra
Esra
6 gün önce
Reply to  Mahir Barut

Hocam çoğu kişi sistem yenilenecek diye bir şeye başlamadı, okulumuz da bizden istemedi, 5 gün önce yayınlanan yazıda 2020 yılından eksik formu olan aday öğretmenler yeni formları kullanabileceklerdir yazıyor bu yüzden kafam karıştı

Esra
Esra
4 gün önce
Reply to  Mahir Barut

teşekkürler hocam emeğinize sağlık

asdasd
asdasd
3 gün önce
Reply to  Esra

gecmis döneme ait formları eski form düzenine göre mi yazıyoruz yoksa yeni formları mı kullanacagız? son olarak durum nedir ?

ihsan
ihsan
6 gün önce

Hocam benim değerlendirmem yapıldı. Ben tekrar adaylık dosyası doldurmam gerekiyor mu? Yeni formatta

ihsan
ihsan
6 gün önce
Reply to  Mahir Barut

3 aşamalı olan kısımdan bahsediyorum hocam
en son müfettiş notu verdi

Aybala
Aybala
5 gün önce

Hocam nereden görebiliriz dosyaları?

İbrahim Susam
İbrahim Susam
4 gün önce
Reply to  Mahir Barut

Hocam sadece ingilizce öğretmeni arkadaşlara mı yardımcı oluyorsunuz. Ben Almanca Öğretmeniyim dosya konusunda yardım isteyebilir miyim sizden?

Mahmut
Mahmut
4 gün önce

Mahir hocam 657 devlet memurları dosyanızda baska birsey var

İbrahim Susam
İbrahim Susam
4 gün önce

Hocam sadece ingilizce öğretmeni arkadaşlara mı yardımcı oluyorsunuz. Ben Almanca Öğretmeniyim dosya konusunda yardım isteyebilir miyim sizden?

Mahmut
Mahmut
4 gün önce

Mahir hocam ders saatlerini sizin yazmış olduğunuz gibi yazabiliyor muyuz ?

Last edited 4 gün önce by Mahmut
Mahmut
Mahmut
4 gün önce
Reply to  Mahir Barut

Tesekkurler hocam, şöyle bir durum var mebbiste gün için saat dagılım sekmesi yok sizdeki gibi sadece örneğin pazartesi saati için 1 kutu açılmış ders planlama ve ders uygulama saatini nasıl ayrı ayrı yazacağız

Last edited 4 gün önce by Mahmut
Mahmut
Mahmut
4 gün önce
Reply to  Mahir Barut

Tamam hocam teşekkürler, bu formlar 1’düşürüldü dediği sadece 4-8 ocak formu haricinde başka form hazırlıyormuyuz, faaliyet raporu, film izleme, kitap vb gibi..

Mahmut
Mahmut
3 gün önce
Reply to  Mahir Barut

tmm hocam tesekkürler, 4 ocaktan önceki formlar nasıl hazırlayacagız bir bilginiz var mı ?

Kaan
Kaan
3 gün önce
Reply to  Mahmut

ben de bunu merak ediyorum hocam 4 ocaktan önceki formları nasıl hazırlayacağız
hocam bir de form doldurmaya atandığımız tarihten itibaren mi başlamalıyız 22 eylülde sözleşmem başladı 28 eylülden itibaren mi başlamalıyım

Last edited 3 gün önce by Kaan
Esralev
Esralev
3 gün önce

Mahir hocam çok güzel açıklamışsınız fakat hala bir sorum var. Cumartesi günü olan derslerimizi forma nasıl ekleyeceğiz. Kendi alanımız dışında verilen ek dersleri de işleyecek miyiz?

Last edited 3 gün önce by Esralev
Mahmut
Mahmut
3 gün önce
Reply to  Mahir Barut

Hocam hangi seminer ve kursları seçeceğimiz belirsiz bi bilen var mı ?

Mahmut
Mahmut
2 gün önce
Reply to  Mahir Barut

Kurslar belirtilmiş ama seminerler belirsiz.
Modül üzerinden çıktı alınacak diyor ama çıktı alma sekmesi yok

Last edited 2 gün önce by Mahmut
Mahmut
Mahmut
1 gün önce
Reply to  Mahir Barut

Tesekkurler hocam, hizmetiçi eğitim modulu üzerinden seminer isimleri yönergedekilerle eşlesmiyor hangisini seçeceğizimi kestiremedik

Mahmut
Mahmut
1 gün önce
Reply to  Mahir Barut

Seminer videoları EBA mesleki gelişimde gözukmüyor , mebbiste ise kursları seçtim (50+ 30) seklinde , aday öğretmen yetiştirme ve gelistirme semineri seçtim 1 tane başlangıc tarihi şubatta görünuyor
Baska seminer secmem gerekiyor mu

Merve
Merve
3 gün önce

Hocam ikinci hafta formunu ne zaman yüklersiniz

asdasd
asdasd
2 gün önce

form 2 gelecek mi hocam?

Cahit
Cahit
2 gün önce

Kişiye özel hazırlayıp yolluyor musunuz hocam? Branşım Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi benim.

Cahit
Cahit
13 saat önce
Reply to  Mahir Barut

Peki hocam, çok teşekkür ediyorum ilginiz için.

Gizem
Gizem
1 gün önce

Hocam merhaba, resmi tatillerde bayramlarda o günü boş mu bırakıyoruz yani mesela 29 ekime sadece cumhuriyet bayramı mı yazmamız gerekiyor?

hale bulut
hale bulut
1 gün önce

iyi günler hocam bana bir arkadaş
pazartesi 6 saat- ders planlama hazırlık değerlendirme
salı 4 saat- okul içi gözlem
çarşamba3 saat- ders uygulaması
perşembe 2 saat – izleme
cuma 1 saat -ilin tanıtımı şeklinde olacak dedi saatleri günlere yaymadan bu şekilde yapsam doğru olur mu yoksa günlere mi yaymak gerekiyor

ingiliçceci
ingiliçceci
22 saat önce

11-15 ocağı ne zaman koyarsınız hocam?

Büşra
Büşra
15 saat önce

Merhaba bu örnek formdaki gibi aynı şekilde doldursak bir sorun olur mu acaba kafam çok karışık çünkü 🙁

Umut KORKMAZ
Umut KORKMAZ
13 saat önce

Eylül 2019’da göreve başladım.2020 yılında martın ilk haftasına kadar adaylık formlarını doldurdum. Kalan süreçte yeni formları mı doldurmam gerekiyor eski formlar ile devam mı etmeliyim?

Last edited 13 saat önce by Umut KORKMAZ
öretmen
öretmen
46 dakika önce

mahir hocam formlar lise için de gelecek mi?