Öğretmenlerin 8-12 Şubat Mesleki Çalışma Programı

0
1616
öğretmenlerin 8-12 şubat seminer programı
Öğretmenlerim 8-12 şubat mesleki çalışma programı

Öğretmenlerin 8-12 Şubat Mesleki Çalışma Programı (Seminerler) belli oldu

Öğretmenlerin 08-12 Şubat Mesleki Çalışma Programı belli oldu. Yayınlanan resmi yazıya göre öğretmenler Şubat seminerlerini çevrimiçi olarak yapacak. MEB 02.02.2021 tarih ve 20005953 sayılı resmi yazı yayı ile seminer programını paylaştı.

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce hazırlanan seminer programı 08-12 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek. Çevrimiçi seminer programını sizler için aşağıda yeniden düzenleyerek paylaştık.

Resmi yazı > Öğretmenlerin 8-12 Şubat Mesleki Çalışma Programı indir

Öğretmenlerin 8-12 Şubat Seminer Programı

PAZARTESİ
09:30-10:00

Mesleki gelişim programları hakkında EBA’dan bilgilendirme.

10:10-10:50 Prof. Dr. Ziya SELÇUK Millî Eğitim Bakanı Açılış Konuşması: EBA’dan canlı olarak yapılacak yayının takip edilmesi.
11:00-13:30 Okul Müdürlükleri: 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı 2. Döneminde gerçekleştirilecek aşamalı ve seyreltilmiş eğitim ile hibrit eğitim süreçleri uzaktan eğitim çalışmalarının çevrim içi olarak planlanması.
SALI
09:30-13:30 *2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 2. Döneminde gerçekleştirilecek aşamalı ve seyreltilmiş eğitim ile hibrit eğitim süreçlerinde öğrencilerin öğrenme kazanımlarına ilişkin eksikliklerinin giderilmesine yönelik tamamlayıcı eğitim planlamalarının çevrim içi olarak yapılması.
*Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Özel Eğitimde Davranış Değiştirme Yöntemleri” konulu sunumun EBA’dan izlenmesi.
*Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Mesleğim Hayatım” portalının tanıtımı ve meslegimhayatim adresinde yer alan “Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları ve Yetenek Sınavı ile Öğrenci Alan Güzel Sanatlar ve Spor Liselerinin Ortaokul 8 inci Sınıf Öğrencilerine Tanıtım ve Yönlendirilmesi” sunumunun izlenmesi.

*Talim ve Terbiye Kurulunun 19.08.2020 tarihli ve 21 sayılı Kararı ile 2020-2021 eğitim ve öğretim yılından itibaren 9. sınıftan başlamak üzere kademeli olarak uygulamaya konulan ve http://meslek.eba.gov.tr adresinde yayımlanan çerçeve öğretim programlarının ve öğretim materyallerinin incelenmesi.

ÇARŞAMBA
09:30-13:30 “Sanatsal Etkinlikler” (*)
Aşağıda yer alan etkinliklerden en az biri okul müdürlükleri, ilçe/il millî eğitim müdürlüklerince imkânlar doğrultusunda planlanarak çevrim içi gerçekleştirilecektir. Etkinlikler tüm öğretmenlere yönelik düzenlenebileceği gibi branşlar bazında eş zamanlı farklı etkinlikler de düzenlenebilir.
Konser/Müzik Dinletileri
 Türk Halk Müziği
 Türk Sanat Müziği
 Tasavvuf Müziği
 Hafif Batı Müziği
 Klasik Müzik
 Enstrümantal Müzik
 Ritim Grupları Performansı
 Öğretmenlerden Oluşan Solo ve Koro Konserler
Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü “Öğretmenler Türkiye İçin Söylüyor (ÖTİS)” Projesi kapsamında hazırlanan “Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Klasik Müzik” videolarının EBA’dan izlenmesi.
“Ulusal Müziğimiz Üzerine Söyleşi” Erol SAYAN
Bestekâr-Öğretmen
Seminer videolarının EBA’dan izlenmesi. Öğretmenlerin 08-12 Şubat Mesleki Çalışma Programı.
PERŞEMBE
09:30-13:30 “Sosyal-Kültürel Etkinlikler”
Aşağıda yer alan etkinliklerden en az biri okul müdürlükleri, ilçe/il millî eğitim müdürlüklerince imkânlar doğrultusunda planlanarak çevrim içi gerçekleştirilecektir. Etkinlikler tüm öğretmenlere yönelik düzenlenebileceği gibi branşlar bazında eş zamanlı farklı etkinlikler de düzenlenebilir.
Söyleşi, Dinleti Etkinliği
 Eğitimde fark yaratan öğretmenlerin başarı öyküleri
 Emekli öğretmenlerle söyleşi
 İllerde bulunan okullardan mezun
olan öğretmenlerin öğrenim
hikâyelerinin paylaşımı ve sunular
 İlin tarihsel sürecinde öne çıkan başarılı şahsiyetlerimizin başarı
öyküleri
CUMA
09:30-13:30 “Türkçenin Doğru Kullanımı ve Beden Dili”
Zafer KİRAZ
Seminer videolarının EBA’dan izlenmesi
“Masalların Çocuğun Bilişsel ve Dil Gelişimindeki Yeri”
Doç. Dr. Nazife Burcu TAKIL Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi
“Ney ve Makam Musikisi” Kudsi ERGÜNER
Ney Virtüözü
Seminer videolarının EBA’dan izlenmesi

Seminer döneminde ihtiyacınız olacak olan dokumanları, seminer haftasında doküman indir sayfamızdan hemen indirebilirsiniz.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments