Öğretmenlerin yer değiştirme takvimi ve duyurusu 2020

0
1139
öğretmenlerin yer değiştirme takvimi ve duyurusu 2020
öğretmenlerin yer değiştirme takvimi ve duyurusu 2020

Öğretmenlerin yer değiştirme takvimi ve duyurusu 2020

Öğretmenlerin yer değiştirme takvimi ve duyurusu 2020. Öğretmenlerin il içi yer değiştirmeleri ne zaman olacak? 2020 il içi yer değiştirme takvimi. 2020 Öğretmenlerin il dışı yer değiştirme takvimi. Mazerete bağlı yer değiştirme ne zaman olacak? İl içi yer değiştirme duyurusu.

Sadece ingilizce branşına özel il içi taban puanları görmek için> öğretmenlerin il içi atama taban puanları bağlantımıza tıklayın

İngilizce öğretmenleri ll dışı taban puanlar için> il dışı atama taban puanları bağlantısına tıklayın.

Atama Sonuçları Ana Sayfaya Dön>

Öğretmenlerin yer değiştirme takvimi ve duyurusu

Öğretmenlerin isteğe bağlı ve zorunlu yer değiştirme takvimi açıklandı. Açıklanan takvime göre, öğretmenler il içi yer değiştirme başvurularını 20-27 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapabilecek. Atama sonuçları ise ise 28 Temmuz 2020 tarihinde öğrenilebilecek. 4 Ağustos 2020 tarihinden itibaren ise görevden ayrılma işlemlerini tamamlamaları gerekecek.

öğretmenlerin il içi yer değiştirme takvimi 2020Öğretmenlerin il içi yer değiştirme takvimi 2020

2020 yılı iller arası isteğe bağlı olarak yer değiştirmek isteyen öğretmenler 6-10 Ağustos 2020 tarihleri arasında başvurularını yapabilecekler. Atama sonuçlarının MEB Personal Daire Başkanlığı tarafından açıklanacağı tarih 11 Ağustos 2020 olacak. Atamaları gerçekleşen öğretmenler görevden ayrılma işlemlerini 12 Ağustos 2020 tarihinden itibaren tamamlayabilecekler.

öğretmenlerin il dışı yer değiştirme takvimi
öğretmenlerin il dışı yer değiştirme takvimi 2020

Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme takvimi

Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme başvuruları 12 Ağustos 2020 ve 17 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılacak. Tercihler ise 20 Ağustos 2020 başlayıp, 24 Ağustos 2020 tarihine kadar devam yapılabilecek. Atamaların açıklanacağı tarih ise 25 Ağustos 2020. Öğretmenler görevden ayrılma işlemlerini 26 Ağustos 2020 tarihinden itibaren yapabilecek.

öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme takvimi
öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme takvimi

2020 İl içi isteğe bağlı yer değiştirme şartları

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği, Dokuzuncu Bölüm, Madde 52 İsteğe Bağlı Yer Değiştirme İşlemleri maddelerine göre;

  1. Bulundukları okulda 30 Eylül tarihi itibarıyla üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar il içinde yer değiştirme başvurusunda bulunabilirler.
  2. Yine bulundukları ilde üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar ise iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilir.
  3. Üç yıllık çalışma süresinin hesabında il içinde yer değiştirecekler bakımından kadrolarının bulunduğu eğitim kurumunda, iller arasında yer değiştirecekler bakımından ise bulunduğu ilde fiilen öğretmen veya ikinci görev kapsamında eğitim kurumu yöneticisi olarak geçirilen süreler dikkate alınır.
  4. Sağlık ve aile birliği mazeretlerine bağlı olarak zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenen öğretmenler, bulundukları eğitim kurumunda en az üç yıl görev yapmaları şartıyla il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilir.
  5. İkinci görev kapsamında yönetici olarak görev yapmakta iken öğretmenliğe atanmak isteyenler ile ihtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenlerin isteğe bağlı yer değiştirmelerinde süre şartı aranmaz.
  6. Görev yerleri eğitim kurumunun kapanması, norm kadro değişikliği, hizmetin gereği ve benzeri çeşitli nedenlerle istekleri doğrultusunda veya resen değiştirilen öğretmenlerin bulundukları eğitim kurumunda veya ilde çalışılması gereken sürenin hesabında, daha önceki eğitim kurumlarında veya ilde geçen hizmet süreleri birlikte değerlendirilir.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments