EBA Canlı Sınıf Uygulaması

0
856
EBA canlı sınıf uygulaması nedir

EBA Canlı Sınıf Uygulaması

EBA canlı sınıf uygulaması bu pazartesi başlıyor. MEB, tüm öğrencilerin ve öğretmenlerin merak ettiği uygulama ile ilgili 2 adet bilgilendirme videosu yayınladı.

EBA Canlı Sınıf UYgulaması nedir?

EBA ağı üzerinden hizmet verecek uygulama, öğrencile ve öğretmenlere uzaktan erişim ile etkileşimli bir ders fırsatı sunuyor. 13 Nisan pazartesi günü LGS sınavına hazırlanan 8. sınıflar ve YKS’ye girecek olan 12. sınıflar EBA portalı üzerinden canlı sınıf uygulamalarına ulaşabilecekler. Yayınlanan eğitim videolarını aşağıdaki bağlantılardan izleyebilirsiniz.

EBA Canlı Sınıf uygulama simülasyonu

EBA Canlı Sınıf uygulaması kullanım detayları videosu için tıklayınız.

EBA canlı ders ve sınıf oluşturma idareciler için

Canlı sınıf uygulamasıyla ilgili son hazırlıklar tamamlandı.  UYgulamanın nasıl kullanılacağına ilişkin simülasyon videosu ile teknik detaylarla ilgili videolarda sistemin nasıl kullanılacağı detaylı olarak anlatılıyor.
Bu eğitim videolarında; öğretmenlere EBA içerisinde nasıl ders yükleneceğine, öğrencilere de canlı derslere nasıl katılabilecekleriyle ilgili detaylı teknik bilgilere yer veriliyor.

İdareciler nasıl canlı ders gönderecek?

Canlı ders uygulamasına EBA üzerinden giren idarecilerin, öncelikle canlı ders oluştur sekmesine basması gerekiyor. Ardından sırasıyla canlı dersin başlığı, tarihi, başlangıç saati ve ders ile ilgili bir açıklama metni girmeleri gerekecek. Daha sonra,  dersin konusu, ünite ve sınıf seçimi gibi alanların doldurulması gerekiyor. En son olarak da seçilen sınıflara ve öğretmene canlı dersi gönder sekmesine tıklayarak işlemimizi tamamlamış olacağız. Gönderilen canlı ders, ilgili öğrencilerin ve öğretmenlerin sayfalarına bu şekilde gönderilmiş olacak.

Öğretmenler canlı ders uygulamasını nasıl kullanacak?

Öğretmenler canlı derslere, takvim alanından, sayfa üstündeki bildirim alanından ya da sol kenardaki sekmeden canlı dersleri tıklayarak ulaşabilecekler. Açılan sistemde hem öğretmenler hem de öğrenciler beyaz tahtayı kullanarak ekrana bir şeyler yazabilecekler.

Öğretmenler ders esnasında akademik desteğe girerek öğrencilerle beraber online soru çözümü yapabilecekler. Öğretmenler öğrencilerin başarı durumlarını ve projelerini EBA portfolyo üzerinden takip edebilecekler.

MEB Psikolojik destek rehberi oku

Öğrenciler canlı ders uygulamasına nasıl ulaşacak?

Aynı öğretmenlerde olduğu gibi Öğrenciler de canlı derslere, takvim alanından, sayfa üstündeki bildirim alanından ya da sol sekmedeki canlı dersleri tıklayarak ulaşabilecekler. Canlı derslere tıklayan öğrenciler öncelikle güncel online derslerin listelendiği bir sayfa ile karşılaşacaklar.

Kaynak: MEB

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments