İlkokul 2.Dönem İngilizce Zümre Tutanağı indir 2023-2024

1
2133
ilkokul ingilizce 2.dönem ingilizce zümre toplantı tutanağı
ilkokul 2.dönem ingilizce zümre toplantı tutanağı indir

İlkokul 2.Dönem İngilizce Zümre Tutanağı indir 2023-2024

İlkokul 2.dönem ingilizce zümre toplantı tutanağımız 2023-2024 eğitim öğretim yılı için Ocak 2024 değişikliklerine uygun hazırlanmıştır.

ilkokullarda zümreler; aynı sınıfı okutan öğretmenler ile varsa o sınıfta/sınıflarda derse giren alan öğretmenlerinden oluşur. Ayrıca ilkokullarda aynı sınıfı okutan sınıf öğretmenlerinden her sınıf seviyesinde sınıf zümre başkanı ve varsa aynı alan öğretmenlerinin her birinin alan zümre başkanı seçilir. İlkokullarda alan öğretmenleri, kendi alanlarındaki ilçe ve il zümre toplantılarına katılır.

Bu toplantı tutanağını aşağıdaki bağlantıya tıklayarak hemen indirebilir ya da sayfa üzerinde paylaşılmış maddelerden dilediğinizi seçebilirsiniz.

ilkokul ingilizce 2.dönem zümre toplantı tutanağı indir 2023-2024

2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ………………. İLKOKULU İNGİLİZCE DERSİ

2.DÖNEM ZÜMRE TOPLANTI TUTANAĞI

Dersin Adı: İngilizce

Toplantı No: 02

Toplantı Tarihi: ….02.2023

Toplantı Yeri: 3/B Sınıfı

Toplantıya Katılanlar:    …………………  , ………………… (Zümre Başkanı)

GÜNDEM:

1- Açılış ve yoklama, gündem maddelerinin okunması,

2- Bir önceki toplantıda alınan kararlar,

3- Planlamaların; eğitim ve öğretim ile ilgili mevzuat, okulun kuruluş amacı ve ilgili alanın öğretim programına uygun yapılması,

4-Atatürkçülük ile ilgili konuların üzerinde durularak çalışmaların buna göre planlanması ile öğretim programlarının incelenmesi, programların çevre özellikleri de dikkate alınarak amacına ve içeriğine uygun olarak uygulanması, yıllık plan ve ders planlarının hazırlanması ve uygulanmasında konu ve  kazanım ağırlıklarının dikkate alınması,

5- Derslerin işlenişinde uygulanacak öğretim yöntem ve tekniklerinin belirlenmesi,

6- Özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler için bireyselleştirilmiş eğitim programları (BEP) ile ders programlarının görüşülmesi,

7– Diğer öğretmenler ile yapılabilecek işbirliği ve esaslarının belirlenmesi,

8- Öğretim alanı ile ilgili teknolojik ve bilimsel çalışmaların izlenip derslere uyarlanması,

9- Akademik ve sosyal gelişiminin takibi için yapılan etkinliklere katılım gözlem formları, oyun temelli değerlendirmeler ve verilen görevleri yerine getirme amaçlı ölçme araçlarının planlanması

10-Dilek, temenniler ve kapanış.

GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ

 1. Toplantı, Zümre Başkanı ………………   başkanlığında, İngilizce Öğretmeni  ………………. katılımıyla başladı. Toplantıya katılmayan öğretmen olmadı.
 1. Zümre başkanı ………………………… 1.dönem alınan kararları okudu. İngilizce öğretmeni ………………… geçtiğimiz dönem alınan kararların başarıyla yerine getirildiğini belirtti.
 2. Zümre Başkanı ……………………… bir önceki dönem alınan kararlara bağlı kalınarak tüm planların uygulanmasına devam edileceğini söyledi..
 3. İngilizce öğretmeni ……………………. Atatürkçülük ile ilgili tüm konuların ders yılı içerisinde ilgili tema ve tarihler geldiğinde özenle üzerinde durulduğunu söyledi. Zümre başkanı ……………………. 2-3 ve 4. Sınıflarda ingilizce görsel etkinliklerde sınıf öğretmenleriyle de işbirliği yapılarak Atatürkçülük konularının somut ve eğlenceli bir şekilde ilkokul öğrencilerine aktarılabileceğini söyledi.
 4. Zümre başkanı ………………………….. Derslerin işlenişinde kullanılacak öğretim yöntem ve tekniklerinin birinci dönem alınına kararlar doğrultusunda devam edebileceğini söyledi.
 5. Zümre başkanı ……………….. Özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler için bireyselleştirilmiş eğitim programları (BEP) ile ders planlarının başarılı bir şekilde uygulandığını ve bu planlarda bir değişiklik gerekmediğini belirtti.
 6. İngilizce öğretmeni …………………….. Zümre öğretmenleri arasında karşılıklı işbirliği yapılarak, dersin işlenişine yönelik geri dönütlerin verilebileceğini söyledi.
 7. Zümre Başkanı ………………………, Öğretim alanı ile ilgili akademik ve bilimsel çalışmaların izlenmesi, teknolojik gelişmelerin takip edilmesi, müzakere edilmesi, uygulamalara yansıtılması gerektiğini söyledi. İngilizce öğretmeni ……………………… ülkemizin ilk astronotu olan Alper Gezeravcı ile ilgili bazı çalışmaların faydalı olacağını belirtti.
 8. Zümre başkanı ………………… yeni değişen sınav yönetmeliği ile ilkokulun hiçbir kademesinde sınav yapılamayacağını bu nedenle öğretmen rehberliğinde gerçekleştirilen bireysel ve grupla yapılan etkinliklere katılım gözlem formları, oyun temelli değerlendirmeler ve verilen görevleri yerine getirme amaçlı ölçme araçlarının revize edilmesi gerektiğini söyledi.
 9. Başarılı ve sağlıklı bir dönem geçmesi temennisiyle toplantıya son verildi.

ALINAN KARARLAR

 1. Tüm planlar; eğitim ve öğretimle ilgili mevzuat, okulun kuruluş amacı ve ilgili alanın öğretim programına uygun bir şekilde kullanılmaya devam edecek.
 2. Ders kitaplarında yer alan Atatürkçülük konuları sınıf öğretmenleri ile işbirliği içerisinde okul ve sınıf panoları çalışmalarında görsel etkinliklerin de desteği ile öğrencilere verilecek.
 3. Derslerin işlenişinde birinci dönem karara bağlanan öğretim yöntem ve tekniklerinin kullanılmasına devam edilecek.
 4. BEP planları sene başında planlandığı şekliyle kullanılmaya devam edecek.
 5. Sınıf öğretmenleri ile sürekli işbirliği halinde olunarak ders işleyişi hakkında geri dönütler alınacak.
 6. Bilim ve teknolojiye farkındalık kazandırma amacıyla Alper Gezeravcı ile ingilizce-görsel çalışma yapılacak, gerekli teknolojik uygulamala ve içeriklerden yararlanılacak.
 7. Bireysel ve grupla yapılan etkinliklere katılım gözlem formları, oyun temelli değerlendirmeler ve verilen görevleri yerine getirme amaçlı ölçme araçları 4.sınıflar için uyarlanacak.

Credit: MEB Tebliğler Dergisi

5 3 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
NurTeacher
NurTeacher
4 ay önce

Elinize emeginize saglık