ingilizce öğretmenleri ve öğretmen adayları için yurt dışı eğitim fırsatları

0
969
ingilizce öğretmenleri için yurt dışı fırsatları
ingilizce öğretmenleri için yurt dışı fırsatları

ingilizce öğretmenleri için yurt dışı fırsatları

İngilizce öğretmenleri çin yurt dışı fırsatları nelerdir?Yeni tanıştığınız biri, size mesleğinizi sorduğunuzda ve yanıt olarak ona ingilizce öğretmeni olduğunuzu söylediğinizde, muhtemelen bir çoğumuz şuna benzer bir yanıtı en az bir kere almıştır: “Ne kadar şanslısın ya, benim de ingilizce öğrenmem lazım” Evet, birer ingilizce öğretmeni olarak şanslı olduğumuz kesin. Tüm dünyanın konuştuğu ve öğrenmek istediği bir dilin öğretmeni olmak, tabiki güzel bir avantajdır. Peki, ama biz bu şansı ne kadar kullanabiliyoruz? Sahip olduğumuz fırsatları ne kadar kovalıyoruz? Bugünkü yazımızda bu soruların yanıtlarını arayarak İngilizce öğretmenlerinin faydalanabileceklerini fırsatlar hakkında detaylı bir paylaşım yapacağım.

Tatil, yeni arkadaşlıklar ve mesleki gelişimi bir arada kazanma fırsatı

ingilizce öğretmenleri için yurt dışı fırsatları
ingilizce öğretmenleri için yurt dışı fırsatları

Evet, ingilizce öğretmenleri için bunların hepsini bir arada ve son derece eğelenerek yapabilmek mümkün. Son yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı politikalarında meydana gelen değişikliklerle, öğretmenlerin mesleki gelişimi üzerinde ne kadar durulduğunu hepimiz biliyoruz. Özellikle yapılan son açıklamalarla sayın Milli Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK ingilizce öğretmeni alımlarında 4 önemli temel becerinin ölçülebileceği sinyalini de açık bir şekilde vermiştir. Tüm bu gelişmelerin ışığında mesleki beceri ve yeteneklerini geliştirmek isteyen ingilizce öğretmenleri ve ingilizce öğretmeni adayları çin aslında bunları yerine getirmek oldukça eğlenceli olabilir. Özellikle macerayı ve gezmeyi seviyorsanız. Nasıl mı? Sizler için ingilizcepedia olarak, yıllardır ülkemizde başarıyla yurt dışı eğitim danışmanlığı yapan Atlas Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşerek yapabileceklerimizi, sahip olduğumuz fırsatları fiyatları ve şartları öğrenerek her zaman yararlanabileceğiniz güzel bir değerlendirme hazırladık.

ingilizce öğretmeni ve öğretmen adayları için yurt dışı fırsatları ve seçeneklerimiz

ingilizce öğretmenleri için yurt dışı fırsatları
ingilizce öğretmenleri için yurt dışı fırsatları

Bunları amacına göre iki kategoride ayırmak mümkündür. Eğer ingilizcemizi ve konuşma becerilerimizi geliştirmek istiyorsak farklı bir yol, eğer öğretmenlik becerilerimizi uluslararası bir boyuta taşımak istiyorsak farklı bir yol seçmemiz gerekecek. Şimdi bunların öncelikle neler olduğunu öğrenelim.

  • Kısa dönemlik Dil Okulları: Görevde olan ingilizce öğretmenleri, yaz tatilleri sınırları içerisinde bu okulların 4 ve 8 haftalık programlarından kolaylıkla faydalanabilir. İngilizce öğretmen adayları için de yine 4 ile 36 haftaya kadar varan seçenekler mevcuttur.
  • Uluslararası İngilizce Öğretmenliği Sertifikaları: Bunlar kullanım amaçlarına göre farklı isimler almaktadır. TEFL, TESOL, CELTA ve DELTA gibi çeşitli isimler almaktadır. Yine hem ingilizce öğretmeni hem de ingilizce öğretmeni adaylarımız, uluslararası geçerliliği olan bu sertifikaları yaz dönemi içerisinde alabilmektedirler.

ingilizce öğretmenleri için fırsalar yurt dışı eğitim

Yukarıda belirttiğimiz dil okulu ve mesleki sertifika programlarının genelde haftalık ders saatleri 20’yi geçmemektedir. Bu da size bulunduğunuz yerde yeni yerler keşfetme ve arkadaşlıklar kurma şansı vermektedir. Bu kurslara genelde dünyanın her yerinden öğrenci, öğretmen adayları ya da öğretmenler gelmektedir. Etrafınız bir anda sizinle aynı işi yapan ya da yapmak isteyen insanlarla çevirili olacak. Tabiki aranızda kurulacak dostluk bağları, geleceğinize de güzel bir yön verecek farklı ülkelerde de size yepyeni kapılar açılmasını sağlayacaktır. Birer ingilizce öğretmeni ya da adayı olarak buradaki en büyük avantajınız; zaten belli bir seviyede ingilizce biliyor olduğunuz için, eğitime gittiğiniz ülkeyi keşfetmeniz yeni arkadaşlarınızla oldukça kolay olacaktır. İyi güzel diyorsunuz da peki bu ingilizce eğitimi için fiyatlar nasıl, gidebileceğimiz ülkeler ve şartlar nelerdir dediğininizi duyar gibiyim.

Sizler için Atlas Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığıyla beraber tahmini ortalama giderleri belirlemeye çalıştık. Ancak masraf ve giderlerin gidilen ülkeye ve kullanılan döviz cinsine göre değişeceğini unutmayalım. Şimdi bu seçeneklerimize gidebileceğimiz ülke ve okul bilgilerine göre beraber bakalım.

New York Eyaleti için örnek eğitim masrafları

  1. New York şehrinde 4 haftalık dil okulu
  • Giles için 996 dolar (haftalık 22 saat)
  • LSI için 1080 dolar (Haftalık 20 saat)
yurt dışı eğitim masrafları
yurt dışı eğitim masrafları

ingilizce öğretmenleri için yurt dışı eğitim fırsatları

Görüldüğü gibi 4 haftalık bir eğitim masrafının diyelim ki 900 dolar üzerine 700 dolar da yaşam masraflarımızı koyduk mu toplam da 1600 dolar yapıyor ki, bu da gösteriyor ki biraz gayretle isterse, bu rakamlar her öğretmenin aslında karşılayabileceği fiyatlara denk geliyor. Tabiki bunlara uçak ve vize işlemleri gibi bazı ek masraflar daha binecektir. Ancak bu ek masraflarınıza ek özel harcamalarımız olabilir. Buradaki rakamlar gideceğimiz ülkeye, şehre ve kişisel masraflarımıza göre değişecektir. Ancak kazanacağımız mesleki deneyim, maceralar ve yaşayacağımız kültürel deneyimler kesinlikle buna değecektir. Dilerseniz 2 aylık bir vize ile gidip 1 ay eğitim alıp 1 ayınızı da tamamen gezerek geçirebilir, 1 aylık 1 eğitim alıp 1 ayın sonunda dönebilir ya da 2 ayın tamamını kapsayacak bir program seçebilirsiniz. Tüm bunların seçimini belirleyecek olan sizlersiniz. Ancak bu konuda ingilizcepedia olarak, bir karar vermeden önce mutlaka uzman bir danışmanlık almanızı öneriyoruz.

ingilizcepedia önerisi

ingilizce öğretmenliği yurt dışı
ingilizce öğretmenliği yurt dışı

Eğer bir ingilizce öğretmeni ya da ingilizce öğretmeni adayıysanız, sizlere bu konuda yardımcı olabilecek bir ekibe sahip tecrübeli ve uzman kadrosuyla Atlas Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı hizmetlerini tavsiye ediyoruz.

Neden Atlas’ı öneriyoruz?

Alacağınız yurt dışı eğitimin süreci; okul seçimi, kayıt işlemleri, vize vb süreçlerle bitmemektedir. Atlas yurt dışı eğitim hizmetleri danışmanlarının tamamı gideceğiniz ülkelerde bulunmuş olup, İngiltere, Amerika ve Avustralya bölgesi için öğrencilere acil aramaları için 24 saat açık cep telefonu numaraları verilmektedir. Bunun yanın da Türkiye’nin ISO 9001:2000 belgeli ilk yurtdışı eğitim danışmanlık şirketi olması da bir başka tavsiye nedenimizdir.

atlas yurt dışı eğitim
atlas yurt dışı eğitim

Atlas Yurt Dışı Eğitim hizmetlerinden ücretsiz faydalanmak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz. Bulunduğunuz ya da size en yakın şehirdeki Atlaş Danışmanlık hizmeti adres ve telefonlarına aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

Bilgi ve istek formu için tıklayın

İstanbul Taksim – Merkez

İnönü Caddesi Hariciye Konağı Sok. Ozanhan No:9 K.3 Gümüşsuyu / Taksim tlf: 0212 249 53 10

İstanbul Kadıköy

Halitağa Cd. Vahap Bey Sk. No:29/4 Kadıköy tlf: 0216 411 11 55

İstanbul Beşiktaş

Cihannüma Mah., Barbaros Bulvarı No:21/2 Beşiktaş Tlf: 0212 258 70 80

İstanbul Şaşkınbakkal

Bağdat Caddesi No: 365/7 Şaşkınbakkal-Kadıköy Tlf: 0216 301 13 23

Ankara

Tunus Caddesi 63/5 Kavaklıdere Tlf: 0312 466 63 66

İzmir

Kıbrıs Şehitleri Cad. 1441 Sok. No:2/7 Alsancak (HD İskender karşısı, Çağdaş Eczanesi Üst Katı) Tlf: 0232 441 97 55

Antalya

Tahılpazarı mah. Şarampol cad. Ömer Melli İş Hanı No:82 Kat:1 D: 19 Muratpaşa Tlf: 0242 248 96 66

Kayseri

Gevher Nesibe Mahallesi İstasyon Caddesi Başalp İş Merkezi Kat:4 No:8 Kocasinan Tlf: 0352 231 28 18

Bursa

FSM Bulvarı Bulvar224 Sitesi C blok D: 8 Nilüfer Tlf: 0224 451 58 51

Konya

Abdülaziz Mah. Amber Reis Cad No 8/2 (Şatoform Yapı kredi Bankası karşısı) Meram Tlf: 0332 354 04 14

Samsun

Hurriyet Mah. Suleymaniye Cad. (Ciftlik) Ucyol Apt No:43/14 K:4 Ilkadim Tlf: 0850 227 52 55

Londra

621 Linen Hall 162-168 Regent Street W1B 5TE London Tlf: +44 20 7734 6467

Kıbrıs

Klinikler Sokak, Mesan Apartmanı, B/1 Kat:2 Gazimagusa Tlf: +903923656420

Kharkiv

Myronosytska St. 63 Kharkiv, Ukraine 61022 Tlf: +38 050 273 02 02

Chernivtsi

Ivana Boguna str, 9 Tlf: +38 050 337 00 70

Minsk

Altayskaya 206-62 Minsk Tlf: +375256756665

ingilizce öğretmenleri için yurt dışı eğitim fırsatları nelerdir, yurt dışı eğitim masrafları.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments