LGS Örnek Soruları Nisan 2020

0
4081

LGS Örnek Soruları Nisan 2020

LGS örnek soruları Nisan 2020 için yayınlandı. 7 Haziran tarihinde yapılacak olan LGS için örnek sorular Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmi sitesi tarafından yayımlandı. Nisan ayı örnek sorularını aşağıdaki bağlantımızdan hemen indirebilirsiniz. Nisan ayında toplamda 2 kez yayınlanan örnek soruların tamamını aşağından indirebilirsiniz.

LGS Örnek soruları Nisan 2020 indir (1.örnek sorular)

Milli Eğitim Bakanlığı bu sene sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları sınav tarihini salgın sebebiyle 7 Haziran 2020 olarak belirlemişti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yakın zamanda sınav kapsamının sadece birinci dönem ile tutulacağını duyurmuştu. İşte yeni kazanımlara ve sınav kapsamına göre MEB tarafından yayınlanan Nisan ayı örnek LGS soruları. Lise tekrar testlerine burada ulaşabilirsiniz.

Mayıs ayı soruları için tıklayın (İngilizce soruları ayrılmıştır)

LGS 2020 Nisan ayı örnek soruları

Sayısal Bölüm

Buradan 2020 LGS sayısal örnek soruları indir ya da LGS Nisan ayı örnek soruları sayısal bölüm buradan indir.

Sözel Bölüm

Buradan 2020 LGS sözel örnek soruları indir ya da LGS Nisan ayı örnek soruları sözel bölüm buradan indirebilirsiniz.

LGS 2020 Nisan ayı 2. örnek soruları

Sayısal Bölüm

Bu adresten 2020 LGS Nisan ayı sayısal 2. örnek soruları indir inmediği taktirde buradan da LGS Nisan ayı sayısal 2. örnek sorularını indirebilirsiniz.

Sözel Bölüm

Bu adresten 2020 LGS Nisan ayı sayısal 2. örnek soruları indir indiremezseniz buradan da LGS Nisan ayı sayısal 2. örnek sorularını indirebilirsiniz.

LGS Nisan ayı ingilizce örnek soruları

2020 LGS nisan ayı ingilizce örnek soruları

LGS örnek soruları Nisan 2020

 

LGS örnek soruları Nisan 2020 indir
LGS örnek soruları Nisan 2020

Nisan ayı LGS 2. örnek ingilizce sorular

Kaynak: ODSGMMEB

İki oturum olarak düzenlenecek sınavda soru sayısı, ders dağılımları ve sınav süresinde değişiklik yapılmadı. 8’inci sınıf öğrencilerinin sorumlu olduğu sınavda çoktan seçmeli 90 soru yer alacak. İki bölümden oluşan LGS’nin birinci bölümünde 50 soruluk sözel alan soruları yer alacak. Birinci bölüm için adaylara 75 dakika süre tanınacak. İkinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve adaylara 80 dakika süre tanınacak. 8. Sınıflar için hazırladığımız yeni nesil sorularına ingilizce kazanım testleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

2020 LGS Kapsamı ne olacak?

Yapılan son açıklamalara göre LGS 2020 soruları okullar açıkken işlenen konulardan çıkacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin gireceği önemli sınavların kapsamı ve yaz tatiliyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Buna göre sınav tarihleri, bilim kurulunun ilerleyen haftalardaki tavsiyelerine göre yine güncellenebileceği açıklaması yapıldı.

LGS 2020 SORULARI OKULLAR AÇIKKEN İŞLENEN KONULARDAN ÇIKACAK

2020 LGS için öğrenciler başvuru yapmayacak!

2020 LGS sınavı için 7 Haziran tarihinde  1.7 milyon 8’inci sınıf öğrencinin sınava girebilmek için başvuru yapmasına gerek kalmadı. Milli Eğitim Bakanlığı, tüm öğrenilerin başvurularının, bakanlık tarafından okul müdürleri aracılığıyla yapılacağını duyurdu. Buna göre LGS sınavı başvurusu için bu yıla özel, veli veya öğrencilerin ayrıca bir başvuru yapmasına gerek kalmayacak. Ancak sınav giriş belgelerinin 28 Mayıs tarihinde ilgili okul müdürlüklerinden alınması gerekiyor.

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments