Liselerde Sınavlar Nasıl Olacak? Sınava girmek istemeyen öğrenciler için dilekçe örneği

0
267
Lise sınavlarına girmek istemeyen öğrenciler için dilekçe örneği
Lise sınavlarına girmek istemeyen öğrenciler için dilekçe örneği

Liselerde 2.dönem sınavlarına girmek istemeyen öğrenciler için dilekçe örneği nasıl olacak?

Tüm lise öğrenclerinin merakla beklediği haber bayrama 1 gün kala açıklandı. Lise sınavlarına girmek istemeyen öğrenciler ne yapacak? Sınavlara girmek istemeyen öğrencilerin velileri nasıl bir dilekçe yazacak? Lise sınavlarına girmek istemeyen öğrenciler için hazırladığımız örnek dilekçe hemen yazımızın sonundadır. 

Liselerde17 Mayıs sonrası sınavlar nasıl olacak?

Hepimizin bildiği üzere dönem başında 1.döneme ait tüm kademelerdeki sınavlar tamamlanmıştı. Ancak 9-10 ve 11. sınıflara ait 2.dönem sınavları salgın tedbirleri nedeniyle henüz yapılamamıştı. Üniversite sınavına hazırlık sebebiyle sadece 12.sınıflara bir istisna tanınarak sınavları yapılmıştı. 9-10 ve 11.sınıfların sınavları ise yakın zamanda yeniden yükselişe geçen vaka sayıları nedeniyle 17 Mayıs sonrasına ertelenmişti. Bayrama girerken tüm lise öğrencilerinin kafasında sınavların gerçekleşip gerçekleşmeyeceği vardı. Milli Eğitim Bakanlığı 11 Mayıs 2021 tarihli basın açıklaması ile sınavların yapılıp yapılmayacağına ilişkin tüm soruları yanıtladı. Lise öğrencileri sınavlara girmek zorunda mı? Lise sınavları iptal mi edildi? Açıklamada neler üzerinde durulduğunu inceleyerek şimdi bu sorulara bir yanıt bulalım.

Liselerde 2.Dönem için Kaç Sınav Yapılacak?

2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemine ilişkin her dersten tek sınav yapılacaktır.

Lise sınavlarına girmek istemeyen öğrenciler ne yapacak?

Yapılan duyuruya göre 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine bu sınavlara katılıp katılmama hususunda tercih hakkı sunulacaktır. Sınavlara katılmak istemeyen öğrenciler için velilerinin bu taleplerini içeren dilekçeleriyle en geç 21 Mayıs 2021 tarihine kadar eğitim kurumu müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekecektir.

Lise sınavlarına girmeyen öğrencilerin notları ne olacak?

Bu notlar alınan dilekçeler doğrultusunda birinci dönem notlarına göre tamamlanacak ve bu öğrencilere yönelik başka herhangi bir ölçme ve değerlendirme uygulaması yapılmayacaktır.

İlginizi çekebilecek bir içerik > 9.sınıf 10.ünite kelimeleri ve vocabulary test

2.Dönem sınavlarına daha önceden girmiş olan öğrencilerin notları ne olacak?

Hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinden 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemine yönelik sınavları tamamlanmış olan öğrencilere de tercih hakkı sunulacak olup istemeleri hâlinde bu öğrenciler de sadece birinci dönem notları ile değerlendirilecektir.

2.dönem lise sınavlarının kapsamı ne olacak?

2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemine ilişkin katılım sağlamak isteyen öğrencilerin sınavları, 1 Kasım 2020 – 26 Mart 2021 tarihleri arasında işlenen konu ve kazanımları kapsayacak şekilde planlanarak uygulanacaktır.

Farklı ilde ya da yurt dışında olan lise öğrencileri sınavlara girebilecek mi?

2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemine ilişkin sınavların yapılacağı 24 Mayıs – 18 Haziran 2021 tarihleri arasında farklı bir ilde ve yurt dışında bulunacak öğrencilere de bulundukları yerlerde sınav uygulamaları yapılabilecektir.

Sorumluluk sınavları ne zaman yapılacak?

2020-2021 için kinci döneminin son iki haftası içinde yapılması gereken sorumluluk sınavları, 21 Haziran – 2 Temmuz 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sınavlara hiç girememiş lise öğrencileri ne yapacak?

Bu öğrenciler 21 Haziran- 2 Temmuz 2021 tarihleri arasında yapılacak olan sorumluluk sınavları döneminde sınav hakkı tanınacaktır.

Lise 2.dönem sınavlarına girmek istemeyen öğrenciler için dilekçe örneği 2020-2021

Bu dilekçelerin 17 Mayıs sonrasında yapılacak olan sınavlara girmek istemeyen öğrencilerin velileri tarafından yazılarak imzalanmış olması gerekmektedir. Aşağıdaki indirme bağlantısına tıklayarak dilekçe örneğini hemen indirebilirisiniz. Bir çıktı alarak ya da A4 kağıdına el yazınızla da yazarak okul idaresine teslim etmeniz mümkündür.

Dilekçeyi indirmek için Liselerde-sınava-girmek-istemeyen-öğrenciler-için-dilekçe-örneği-indir bağlantısına tıklayın.

Dikkat! Cep telefonundan indirdiğiniz taktirde, dilekçenin word formatında olması sebebiyle belge üzerindeki bazı satırlar (bazı cep telefonlarında) bozuk gözükebilir. Bu aslında belgenin böyle olduğu anlamına gelmiyor. Normal bilgisayarınıza indirdiğinizde bu görünüm düzelecektir.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments